karbunkuły


karbunkuł. karbunkuły. narzędnik. karbunkułem. chryzoberyle, o cienkich jak niteczki srebrnych żyłkach, perydoty, koloru pistacji, różowe i winnożółte topazy, karbunkuły z płomiennego szkarłatu o...

Zaczarowany las - pomiędzy drzewa elf biały mignie i w cień się rozwiewa. oczy potworów z zielonej głębiny jak karbunkuły świecą i rubiny. A na wierzchołku rozbujanych drzew zrywa się.

karbunkułów. s. karbunkuły. aktualizacja: tevex, 2012-03-16.

biernik. karbunkuł. karbunkuły. narzędnik. karbunkułem. o cienkich jak niteczki srebrnych żyłkach, perydoty, koloru pistacji, różowe i winnożółte topazy, karbunkuły z płomiennego szkarłatu o drżących...

karbunkuł, karbunkule, karbunkułach, karbunkułami, karbunkułem, karbunkułom, karbunkułowi, karbunkułów, karbunkułu, karbunkuły. Źródło synonimiczny.pl. Dodaj znaczenie słowa karbunkuł.

Infekcja jest zaraźliwa i może rozprzestrzeniać się na inne obszary ciała lub inne osoby; osoby mieszkające w tym samym miejscu zamieszkania mogą w tym samym czasie rozwinąć karbunkuły.

Odmiana: karbunkule, karbunkuł, karbunkułach, karbunkułami, karbunkułem, karbunkułom, karbunkułowi, karbunkułu, karbunkuły Sprawdź znaczenie słowa karbunkuł w słowniku PWN.

Karbunkuły są bardziej rozpowszechnione u mężczyzn, są umiejscowione głębiej pod skórą niż czyraki i wymagają dłuższego czasu leczenia. Up To Date rozróżnia je w ten sposób

Karbunkuły są leczone chirurgicznie. Po otwarciu ropnia i osuszeniu karbunkuł zaleca się leczenie terapeutyczne antybiotykami. Możesz również przeczytać o karbunkulach w artykule Dlaczego skóra...

...katar, liszaje, obstrukcje, migreny, różnego rodzaju owrzodzenia, ślepotę, odmrożenia, podagrę, wady serca, wodogłowie, wodną puchlinę, karbunkuły, gnicie dziąseł, czy wściekłość macicy.

,,Nieproporcjonalnie duża głowa, osadzona na krótkiej szyi okolona była splątaną, wijącą się aureolą czerwonawych włosów. Oczy świeciły w mroku jak dwa karbunkuły.

Оригинальный текст из бестиария пана Сапковского: GARGULEC (Rzygacz) — jest to gad ogromny, smok wodny, z szyją wielce długaśną, pyskiem smukłym i ślepiami, co jak karbunkuły świecą.

Karbunkułim Biernik: Karbunkuł. Karbunkuły Narzędnik: z Karbunkułem. Karbunkułami Miejscownik: o Karbunkule. o Karbunkułach Wołacz: Karbunkule.

InformacjeOpisy z książek i gier Nieproporcjonalnie duża głowa, osadzona na krótkiej szyi okolona była splątaną, wijącą się aureolą czerwonawych włosów. Oczy świeciły w mroku jak dwa karbunkuły.

Like two "karbunkuły (karbunkuł)," which is a dated word for rubies and garnets. Nowadays, it refers to several boils together. And leapt, slashing at the witcher with her bloodied claws."

karbunkuły, czyraki wrastające w głąb tkanki podskórnej. infekcje przyranne.

„Jeśli madame wychodzi bez niej dziś wieczorem - powiedział Georges do swojego pana, którego oczy jarzyły się jak karbunkuły, „będzie tu o dziesiątej".

Gniewem i ogniem i skrzepły zarazem Jak karbunkuły płomieniejącymi

Opis był dokładny. Nieproporcjonalnie du a głowa osadzona na krótkiej szyi okolona była splątaną, wijącą się aureolą czerwonawych włosów. Oczy wieciły w mroku jak dwa karbunkuły.

Gniewem i ogniem i skrzepły zarazem. Od stęgłej na nim posoki, oczyma. Jak karbunkuły płomieniejącymi. Szuka piekielny Pirrus sędziwego. Starca Priama.

Oczy świeciły w mroku jak dwa karbunkuły. Strzyga stała nieruchomo, wpatrzona w Geralta. Nagle otworzyła, paszczę — jak gdyby chwaląc się rzędami białych, spiczastych zębisk, po czym kłapnęła...

Posiadał znaczne zbiory: oliwkowy aleksandryt, czerwieniejący w świetle lampy, chryzoberyle o cienkich jak niteczki srebrnych Ŝyłkach, perydoty koloru pistacji, róŜowe i winnoŜółte topazy, karbunkuły z...

Oczy Bohuna poczęły świecić jak dwa karbunkuły[243], a linia wąsów przedłużała się w straszliwym uśmiechu. — Pamiętam — rzekł Zagłoba — że mogłem cię nożem pchnąć — i nie pchnąłem.

Oczy Bohuna poczęły świecić jak dwa karbunkuły[243], a linia wąsów przedłużała się w straszliwym uśmiechu. — Pamiętam — rzekł Zagłoba — że mogłem cię nożem pchnąć — i nie pchnąłem.

* Karbunkuły - minerały z grupy granatów, kamienie półszlachetne, ciemnoczerwona odmiana almandynu. Dawno temu Garin de Brazey kupił diament od weneckiego żeglarza...

Oczy majora zabłysły jak karbunkuły. — Winien jestem panu jeszcze czterdzieści tysięcy franków — rzekł Monte Christo. — Czy dać ekscelencji pokwitowanie? — spytał major...

Oczy świeciły w mroku jak dwa karbunkuły. Strzyga stała nieruchomo, wpatrzona w Geralta. Nagle otworzyła, paszczę — jak gdyby chwaląc się rzędami białych, spiczastych zębisk, po czym kłapnęła...About karbunkuły

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly